Witamy Facebook
RolnikJesienny
e-skok

Aktualności

Wsparcie dla organizacji pozarządowych

Data dodania: 2016-11-10 13:19:10

Prowadzisz działalność pozarządową? Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Rafineria” otwiera się na podmioty III sektora. Dołącz do nas.
 
Organizacje pozarządowe to ciągle rozwijająca się dziedzina w naszym kraju. Fundacje, stowarzyszenia, inicjatywy społeczne, działalność non-profit. Jeżeli prowadzisz działalność w tym obszarze, teraz możesz otrzymać wsparcie dla swoich przedsięwzięć. – Bardzo często spotykaliśmy się z problemami organizacji pozarządowych- zaznacza Łukasz Mróz, dyrektor regionalny Kasy. – Zazwyczaj jest to niezwykle ważna dla społeczeństwa i lokalnych społeczności działalność. Są to sprawy, które nie tylko łączą i solidaryzują ludzi, ale także przedsięwzięcia ratujące czy to zdrowie, życie ludzkie. Często są to również kwestie związane z polepszeniem życia na danym terenie, walka o prawa mieszkańców, poprawę bezpieczeństwa, polepszenie życia. Niestety docierały do nas słuchy, że uzyskanie wsparcia na tego typu inicjatywy, przez osoby legitymujące się prowadzeniem organizacji z III sektora, jest bardzo trudne. Mnóstwo formalności, obostrzone warunki, niekorzystne oferty. Jako instytucja, która zawsze stoi po stronie ludzi i ważnych dla nich spraw, postanowiliśmy otworzyć się właśnie na organizacje pro-społeczne. Uważam, że to bardzo cenna inicjatywa- dodaje. Ważną informacją jest fakt, że od stycznia 2017 roku, organizacje będą mogły uzyskać na swoją działalność kredyt. 
 
III sektor ze wsparciem
 
Organizacja pozarządowa ma teraz możliwość ubiegania się o członkowsko w SKOK „Rafineria”. Co to oznacza? Że po zapisaniu się do Kasy, tak samo jak każda osoba fizyczna może. A już niebawem ubiegać się również o kredyt. – Dzięki temu organizacja potrzebująca wsparcia finansowego, będzie mogła je uzyskać w szybkim czasie. Zdarza się, że są sprawy niecierpiące zwłoki. Pieniądze potrzebne są tu i teraz, i nie ma czasu na przeprowadzanie zbiórek lub szukanie wsparcia zewnętrznego. Możliwość uzyskania w takiej sytuacji kredytu jest bardzo istotna- tłumaczy ekspert. Ale są także sytuacje, gdy organizacja posiada na koncie fundusze w rezerwie. Pieniądze, które są nadwyżką ze zbiórki, czy stanowią część potrzebnych pieniędzy, mogą zarabiać. W ten sposób można w łatwy sposób zdobyć dodatkowe fundusze na działalność organizacji. Warto dodać, że depozyty można składać już od tysiąca złotych, a maksymalnie do pięciuset tysięcy złotych. Swobodnie można również wybierać czas lokaty, wszystko w zależności o tego ile chcemy zarobić i jakie mamy ku temu możliwości. Lokata może być zawiązana nawet na określoną liczbę dni. Najkorzystniej jest wybrać jeden z podstawowych wariantów- rok, dwa lub trzy.
 
Czy wiesz, że…
Poza organizacjami pożytku publicznego status Członka SKOK i możliwość korzystania z oferty kredytowej oraz lokat, posiadają również spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, jednostki organizacyjne kościołów i związków wyznaniowych posiadają- Wsparcie dla organizacji pozarządowych Prowadzisz działalność pozarządową?
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Rafineria” otwiera się na podmioty III sektora. Dołącz do nas. Nasi eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące oferty dla organizacji pozarządowych.
Wszystkie szczegóły oferty przedstawią Państwu pracownicy SKOK „Rafineria” w wybranym oddziale, na terenie całego kraju.